Απίστευτη ανατροπή σε 12′ της Νις επί της Λυών

Η Λιόν «αυτοκτόνησε» στη Νίκαια στο ματς επί της τοπικής Νις, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της γαλλικής Ligue 1, χάνοντας με 3-2 στα τελευταία λεπτά.

Η ομάδα του Πέτερ Μπος προηγήθηκε με 2-0 με τα γκολ των Εκαμπί (35′) και Αουάρ (65′), οι γηπεδούχοι μείωσαν με τον Ατάλ στο 80ο λεπτό του αγώνα.

Πέντε λεπτά αργότερα οι «λιονέ» έμειναν με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Καντεβέρε και στο 89′ η Νις ισοφάρισε με πέναλτι του Ντελόρ. Η ομάδα της Νίκαιας συνέχισε να πιέζει στα τελευταία λεπτά και κατάφερε να φθάσει στη μεγάλη ανατροπή και στη νίκη με 3-2 με το τέρμα του Γκεσάντ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, ανεβαίνοντας στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ