Εξασφάλισε πρόκριση στα μπαράζ η Βόρεια Μακεδονία, 3-1 την Ισλανδία

Η Βόρεια Μακεδονία κέρδισε με 3-1 την Ισλανδία και εξασφάλισε την δεύτερη θέση που οδηγεί στα μπαράζ ενόψει του Μουντιάλ 2022. Η Ρουμανία μπορεί να κέρδισε 2-0 το Λιχτενστάιν, αλλά έχασε τη δεύτερη θέση μόλις για ένα βαθμό.

Με γκολ των Αλιόσκι και Ελμάς (δις), η Βόρεια Μακεδονία δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα κόντρα στην Ισλανδία, παρά την ισοφάριση στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου με γκολ του Τορστέισον. Οι Ισλανδοί, μάλιστα, έμειναν και με δέκα παίκτες στο 79ο λεπτό.

Η Ρουμανία, που κυνηγούσε τη δεύτερη θέση μαζί με τη Βόρεια Μακεδονία, νίκησε εύκολα το Λιχτενστάιν με 2-0, χάρη στα γκολ των Μαν και Μπάνκου, ωστόσο αυτό δεν αρκούσε για να σκαρφαλώσουν στη δεύτερη θέση.

Η Γερμανία ολοκλήρωσε με ιδανικό τρόπο τις υποχρεώσεις της στον 10ο όμιλο των προκριματικών, καθώς επικράτησε με 4-1 της Αρμενίας, τερματίζοντας στην πρώτη θέση με 27 βαθμούς.