Ήττα για τους Μπακς, καλή εμφάνιση από τον Αντετοκούμπο

Εξαιρετικός για μια ακόμη φορά ο Γιάννης Αντετοκούμπο. Ο Έλληνας φόργουορντ, αν και δεν κατάφερε να «σώσει» την «παρτίδα» για τους Μπακς, οι οποίοι ηττήθηκαν στο Μιλγουόκι από τους Σέλτικς με 99-83.

Ο Αντετοκούνμπο, παρ’ όλα αυτά πρόσθεσε άλλη μια πολύ θετική εμφάνιση στο ενεργητικό του, τελειώνοντας τον αγώνα με 16 πόντους (τους 12 στο δεύτερο ημίχρονο) με 6/13 σουτ, 3/3 βολές, 3 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, 4 λάθη και 5 φάουλ σε μόλις 24 λεπτά που αγωνίστηκε, λόγω των προβλημάτων που είχε σε όλο το παιχνίδι με τα φάουλ. Για τους νικητές ξεχώρισε ο Τζάια Τόμας με 20 πόντους.

Με τον Λεμπρόν Τζέιμς να είναι σε εξαιρετική κατάσταση, οι Κλίβελαντ Καβαλίερς επιβλήθηκαν της ομάδας των Γιούτα Τζαζ με 118-114. Ο «βασιλιάς» πέτυχε 31 πόντους, ενώ είχε ακόμα 8 ασίστ και 7 ριμπάουντ. Οι Οκλαχόμα Θάντερ έκαναν έναν υγιεινό περίπατο στην Ουάσινγκτον επικρατώντας των Γουίζαρντς με 125-101, με τον Κέβιν Ντουράντ να κάνει νταμπλ-νταμπλ (14 πόντοι, 10 ριμπάουντ) πριν αποχωρήσει από τον αγώνα όντας τραυματίας.