Παλικαρίσια ισοφάριση για τον Ιωνικό, 2-2 με τον Παναιτωλικό στο φινάλε του αγώνα (highlights)

Τι κι αν βρέθηκε πίσω στο σκορ με δύο γκολ; Τι κι αν δέχθηκε κόκκινη κάρτα; O Ιωνικός βρήκε τον τρόπο να ισοφαρίσει τον Παναιτωλικό και να πάρει πολύτιμο βαθμό, στην αναμέτρηση ενόψει της 13ης αγωνιστικής της Superleague 1.

Τα «καναρίνια» βρίσκονταν αγκαλιά με τη νίκη, που θα τους έδινε βαθμολογική ανάσα, ωστόσο τη στερήθηκαν από την ομάδα της Νίκαιας στο φινάλε του αγώνα.

Η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου προηγήθηκε λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μεντόζα και στο 68′ διπλασίασε τα τέρματά της με τον Ντουάρτε. Τρία λεπτά αργότερα, ο Ιωνικός μείωσε στο σκορ με τον Ντάλτσιο, ωστόσο λίγο αργότερα ο Ρομαό δέχθηκε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και άφησε την ομάδα του με δέκα παίκτες.

Αυτό δεν πτόησε τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης στο 90′ με τον Βαφέα.