ertnews.gr

Σέρρες: Μετάλλια από τους κωπηλάτες του «Κερκινίτι» σε αγώνες στη Θεσσαλονίκη

17/10 11:28

Με πέντε μετάλλια επέστρεψαν οι αθλητές του Ναυταθλητικού Περιβαλλοντικού Συλλόγου Πεθελινού «Κερκινίτις» από τους  Διασυλλογικούς Αγώνες Κωπηλασίας που διοργάνωσε ο Ιστιοπλοϊκός Όμιλος Θεσσαλονίκης.

Ο Σύλλογος του Πεθελινού συμμετείχε στους αγώνες με δέκα  αθλητές και αθλήτριες  που κατάφεραν να διακριθούν κατακτώντας πέντε μετάλλια από τους:

Ο Ορέστης Φλώρος κατέκτησε τη 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο στο αγώνισμα του σκιφ παίδων 12 ετών.

Η Ουρανία Τσιτσιμπίκου και η Αρετή Καζάκη ανέβηκαν στο δεύτερο σκαλί του βάθρου στο αγώνισμα του διπλού σκιφ αρχαρίων κορασίδων.

Η Αναστασία Κωστίδου και η Δήμητρα Μπέλλιου κατέκτησαν την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο στο  διπλό σκιφ αρχαρίων κορασίδων.

Ο Νίκος Μαλλιαρός  κατέλαβε τη 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο στο αγώνισμα του σκιφ αρχαρίων παίδων.

Ο Νίκος Μαλλιαρός και η Αρετή Καζάκη κατέκτησαν την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο στο αγώνισμα του διπλού μεικτού σκιφ αρχαρίων παίδων – κορασίδων.