Νίκη-πρόκριση για τη Βραζιλία, διπλό η Χιλή, άνετα το Περού

Η Βραζιλία «σφράγισε» και τυπικά το «εισιτήριο» για την συμμετοχή της στην τελική φάση του Μουντιάλ 2022, καθώς αν και δυσκολεύτηκε, επικράτησε της Κολομβίας με 1-0 χάρη σε ένα γκολ του Λούκας Πακετά στο 72ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στους άλλους δύο αγώνες του ομίλου, η Χιλή πανηγύρισε ένα σημαντικό διπλό κόντρα στην Παραγουάη με 1-0, το οποίο διαμόρφωσε ο Σίλβα με αυτογκόλ για την ομάδα του στο 56′ και το Περού πανηγύρισε άνετα τη νίκη με 3-0 απέναντι στην Βολιβία. Τα τέρματα των νικητών πέτυχαν ο Τζιανλούκα Λαπαντούλα στο 9ο λεπτό, o Κρίστιαν Κουέβα στο 31ο λεπτό και ο Σέρχιο Πένια στο 39′.