O Aντόνιο έγινε ο πρώτος σκόρερ στην ιστορία της Γουέστ Χαμ στη νίκη με 4-1 επί της Λέστερ (video)

Εύκολο έργο είχε η Γουέστ Χαμ κόντρα στη Λέστερ, επικρατώντας με 4-1 για τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Πρέμιερ Λιγκ.

Τα βλέμματα τράβηξε πάνω του όμως ο Μικαίλ Αντόνιο, ο οποίος σκόραρε 2 γκολ στη νίκη της ομάδας του και παράλληλα έγινε ο πρώτος σκόρερ στην ιστορία της Γουέστ Χαμ.

Ο Αντόνιο βρίσκεται στην κορυφή των σκόρερς, καθώς με τα 49 γκολ που έχει πετύχει, ξεπέρασε τον Ντι Κάνιο.

Οι «αλεπούδες» αγωνίστηκαν από το 40ο λεπτό με 10 παίκτες μετά την αποβολή του Αγιόθε Πέρεθ. Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε με τους γηπεδούχους να προηγούνται χάρη στο γκολ του Φορνάλς στο 26′.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Γουέστ Χαμ πήρε αέρα δύο τερμάτων με τον Μπενραχμά να σκοράρει στο 56ο λεπτό, ενώ αργότερα ακολούθησαν τα δυο τέρματα του Μικαίλ Αντόνιο. Το μόνο που κατάφερε η Λέστερ ήταν να μειώσει με τον Τίλεμανς στο 69′.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 2ης αγωνιστικής στην Πρέμιερ Λιγκ έχουν ως εξής:

Λίβερπουλ-Μπέρνλι 2-0