Δύσκολη νίκη για τη Γιουνάιτεντ στο ντεμπούτο του Ράνγκνικ, «τριάρα» αντίδρασης για την Τότεναμ

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έκαμψε την αντίσταση της Κρίσταλ Πάλας στο ντεμπούτο του Ραλφ Ράνγκνικ στην τεχνική ηγεσία, επικρατώντας δύσκολα στο «Ολντ Τράφορντ» με 1-0 χάρη σε γκολ του Φρεντ ύστερα από ασίστ του Γκρίνγουντ (ο οποίος, είχε περάσει στο γήπεδο ως αλλαγή δεκαπέντε λεπτά νωρίτερα). Την ίδια ώρα, η Τότεναμ ξέσπασε στην ουραγό Νόριτς, νικώντας εύκολα με 3-0 και η Λιντς «έσωσε» την παρτίδα στο ματς ενάντια στη Μπρέντφορντ, ισοφαρίζοντας στο 90+5′ σε 2-2.

Το όμορφο σουτ του Φρεντ, χάρισε τους τρεις βαθμούς στους «κόκκινους διαβόλους», στο παιχνίδι με αντίπαλο την Κρίσταλ Πάλας για την 15η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ.

Στο μεταξύ, η Τότεναμ συνεχίζει να βελτιώνεται με τον Αντόνιο Κόντε στον πάγκο της, επικρατώντας εύκολα της –τελευταίας του βαθμολογικού πίνακα– Νόριτς με 3-0. Οι Τζόλης και Γιαννούλης ήταν στον πάγκο των φιλοξενούμενων.

Τέλος, η Μπρέντφορντ βρέθηκε πίσω στο σκορ, έκανε την ανατροπή και προηγήθηκε με 2-1, αλλά στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπάμφορντ γλίτωσε τους γηπεδούχους από την ήττα (2-2).